O existenci gymnastického míče jste určitě slyšeli, tato úžasná terapeutická pomůcka se vyrábí v různých velikostech. Ty menší, o průměru 20 cm, jsou určené pro moderní gymnastiku a cvičební průpravu v tomto duchu. Velké oblibě se však těší zejména větší průměry, mezi 60 a 75 centimetry, s nimiž lze provozovat skutečně leccos.
Míč je jedno z nejoblíbenějších sportovních nářadí, míčových her existuje několik desítek druhů, a tak není divu, že s míčem si vyhrají děti i dospělí, jak doma v bytě, tak i na zahradě, anebo při pobytu v přírodě, na dovolené u vody atd.
Méně obvyklé aktivity s velkým gymnastickým míčem
Driblování – to je zábava a sport v jednom. Ovládat větší a těžší míč není tak snadné, můžete to trénovat s dětmi, nejlépe venku, vyzkoušejte driblování na pevném rovném povrchu, a pak můžete přidat obtížnější prvky, např. driblování v nějakém svažitém terénu. Na dětském hřišti si můžete vyzkoušet driblingový slalom, uvidíte, jak vám dá pořádně zabrat.
Házení – velký gymnastický míč se většinou používá na cvičení na pevné podložce, kdy slouží jako opora, či překážka. Driblování a házení je však zábavnější, zkuste si s někým několik minut házení s velkým průměrem míče a budete se skvěle bavit. Můžete jej chytat přímo, nebo s odrazem o zem.
Sezení – až toho cvičení budete mít dost, můžete se na míč posadit, ale pozor – pohodlné to zrovna nebude, a i v tomto případě, v relativním klidu stále napínáte zádové a břišní svaly. I sezení na gymnastickém míči je zkrátka cvičení.
Cvičení ve vodě – to, co provádíte s míčem na souši, není nic proti tomu, užít si jej ve vodě. Dá se s ním házet, cákat, můžete se na něm koulet pod hladinu, držet se jej jako záchranného kruhu, snažit se jej ponořit pod hladinu, přetahovat se o něj s někým, zkrátka možností je spousta, a ve vodě o to větší zábava.